مطالعه

 

با استفاده از این  قانون 5 ساعتی، خود را به موفق ترین فرد تبدیل کنید

 

شما می توانید با استفاده از این قانون 5 ساعتی علاوه بر ساعات کاری تان، سطح مطالعه و یادگیری خود را به نهایت بهبود برسانید. شما احساس می کنید در مرحله ای از زندگی هستید که نه می توانید آن مر حله را رد کنید و نه آن را به اتمام برسانید. حال این قانون به کمک شما می آید.

 

شما همچنین دوستان یا همکاران خود را می بینید که به خوبی جلو رفته و پیشرفت می کنند . طبیعتا شما به این فکر می افتید که آیا فرق من و طرف مقابل در چیست ؟؟؟

 

اگر شما مثال بالایی را به وضعیت خود تشبیه می دهید ، یعنی شما واقعا باید این قانون 5 ساعتی هفتگی را مطالعه کرده و یاد بگیرید و صد در صد از آن استفاده کنید.

 

اگر افرادی در دنیا وجود دارند که از این قانون استفاده کرده و نتیجه گرفته اند پس چرا که شما نتوانید .

از جمله آقای بیل گیتس ، اوپرا وینفری ، مارک زوکربرگ و ….

 

حال شما از خود بپرسید چرا که نه ؟

 

بسیار ساده ، با استفاده از این قانون 5 ساعتی می توانید زندگی عادی خودتان را به یک زندگی بسیار موفق تبدیل کنید .

 

مطالب مربوط به این قانون 5 ساعتی را بخوانید و بفهمید که با جدا کردن 5 ساعت از هفته برای مطاله مفید می توانید به موفق ترین فرد تبدیل شوید.

 

هر هفته، فقط 5 ساعت، مطالعه و یادگیری دقیق داشته باشید

 

 

قانون 5 ساعتی شامل صرف کردن 5 ساعت از هفته به یادگیری و یا می توان گفت که یک ساعت از هر روز کاری برای مطالعه دقیق و مفید می باشد. البته باید تمرکز اصلی شما فقط بر روی یادگیری آنچه که در آن مدت مطالعه می کنید باشد.

 

منظورعبارت فوق این است که شما باید در هنگام مطالعه در آن مدت طلایی باید تمرکز کامل داشته باشیم .

 

به طوری که از  همه کارهای دیگر و افکار نا مربوط به مطالعه دوری بورزیم و تمرکزمان به یادگیری را طوری توسعه دهیم که دیگر هنگام مطالعه مغز خالی از همه چیز باشد .

 

همچنین این مطالعه شما می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. اگر شما یاد بگیرید که از همه اشکال آن به طور ترکیبی استفاده کنید می توانید یک یادگیری بی نقصی داشته باشید.

 

 

1 – خواندن

 

 

 خواندن یک عامل بسیار مهم در یادگیری است و می توان گفت که یکی از راز های یادگیری مفید در افراد موفق است.

 

همیشه سعی کنید که یک کتاب در کیفتان باشد. شما می توانید هفتگی یک بخشی از آن را بخوانید.

شما با داشتن کتاب پیشتان می توانید سطح مطالعه خود را بالا برده و ماهانه چند کتاب را مطالعه کنید.

 

 

حال با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید با استفاده از کتاب های الکترونیک هر جا و در هر شرایطی مطالعه کنید.

 

آقای بیل گیتس یک الگو در مطالعه و خواندن کتاب است و هرساله بالای 50 کتاب را خوانده و به اتمام می رساند. ایشان یکی از الگو هایی هستند که بیشتر انسان های موفق او را در مطالعه سرمشق خود قرار می دهند.

 

 

2 – اندیشه

 

 

اندیشه کردن در آنکه می خوانید یک اصل کلیدی در یادگیری است. سعی کردن به استفاده از مطالب بسیار زیاد اما بدون اندیشه کردن در آن اصلا هیچ چیزی به اطلاعات شما نمی افزاید و توانایی های شما را توسعه نمی دهد.

 

سعی کنید یک مجله داشته باشید که به شما کمک کند در آنچه که آموخته اید اندیشه کنید و همچنین می تواند افکار شما را برای آینده را نیز توسعه دهد.

 

 

 

3 – آزمایش کردن

 

 

آزمایش کردن چیز هایی که از مطالعاتمان یاد گرفته ایم یک عامل بسیار لازم و ضروری است.

در طول هفته صد در صد شما وقت های خالی خواهید داشت.

 

شما میتوانید در آن زمان بخشی از چیز هایی که یاد گرفتید را عملی کنید و از آنها نتیجه گیری کنید .

هرچقدر هم که به نظر عجیب بیاید ولی بسیار صحیح است.

 

خوب است بدانید که بسیاری از تولیدات بین المللی حاصل برخی آزمایشاتی هستند که از طرف سازنده آن محصول آزمایش شده اند.

 

یک نوآوری و پیشرفت هیچ وقت از تکرار کردن کارهای عادی و روزانه به وجود نمی آید. اگر حتی در آزمایشی که کردید موفق نشوید حداعقل شما چیز هایی یاد گرفته اید که بسیار کاربرد دارند . پس هیچ وقت نباید ناامید شد.

 

 

هیچ وقت کار را با آموزش اشتباه نگیرید

 

 

ترکیب کردن کار با یادگیری موجب این می شود که به زودی احساس خستگی کنیم و دیگر نتوانیم ادامه دهیم.

 

شما ممکن است فکر کنید 40 ساعت در هفته برای بهبود یافتن کافی است ،  اما این به ندرت ممکن است.در حالی که شما بر روی مشکلات روزانه تان متمرکز هستید ، شما برای خودتان هیچ وقتی برای توسعه یافتن و پیشرفت کردن نمی دهید.

 

 

این قانون 5 ساعته یک روش یادگیری عمدی است ، نه برای این که هر روز کار بکنیم و انتظار این را داشته باشیم که چیز هایی یاد خواهیم گرفت !!!

 

شما باید بعد از مطالعه برای خود زمانی بدهید که مطالب مطالعه شده از طرف مغزمان کاملا درک شود.در این هنگام است که شما یک پیشرفت جدی در خود خواهید دید.

 

 

تمرکز اصلی بر یاد گرفتن است ، نه فقط بهره وری

 

ممکن است شما باور کنید که هر چقدر بهره وری بیشتر ، موفقیت بیشتر. ولی اینطور نیست .درست است که بهره وری یک نقش بزرگی در موفقیت دارد ، ولی بدون یادگیری بی فایده است.

 

اگر شما فقط بر روی شغل فعلیتان بجای یادگیری طولانی مدت ، متمرکز شوید ، شما موفقیت زیادی نخواهید دید.

 

شاید برایتان سخت بیاید که 5 ساعت از یک هفته خود را به یادگیری و مطالعه برنامه ریزی کنید ولی هیچ چیز بدون زحمت به دست نمی آید.

 

خوب است بدانید که هدف شما از مطالعه کردن و عمل کردن به این قانون 5 ساعته باید فقط و فقط یادگیری باشد . اگر هدف گذاری شما بر روی یاد گیری باشد سود مورد نظرتان نیز خود به خود می آید.

 

شما باید از کار آفرینان موفقی که وجود دارند الگو برداری کنید و آنها را روی خودتان پیاده کنید و یک یاد گیری بسیار دقیق ، دور از کار و دیگر مشکلات داشته باشید .

 

شما با استفاده از این مطالب میلیون ها برابر از دوستان ، رقیبان و همکارانتان در راه رسیدن به موفقیت قطعی جلوترخواهید بود .

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همین حالا نظرتونو درباره این مطلب برامون بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 10 =